Dr. Cüneyt KARABİBER

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. Meslek hayatı boyunca acil servis çalışmaları, kurum hekimliği ve Sağlık Bakanlığında bürokratik görevler olmak üzere hekimliğin hemen her türlü çalışma ortamını deneyimleme olanağı buldu.

Kişisel gelişim ile ilgili çalışmalarına 1997 yılında, çeşitli kaynakları inceleyerek başladı. 2003 yılında eski dostu, hocası Tamer Dövücü ile NLP teknolojisi üzerinde, kişisel gelişim, psikoterapi alanlarında beraber çalışmaya başladı. Konuyla ilgili sertifikasyonunu NLP kurucusu Richard Bandler-NLP Society den aldı.

2003 yılından beri NLP konsepti üzerine eğitim ve workshoplar çalışmaları düzenlemekte, iş dünyasında bireysel ve şirket bazında danışmanlık yapmakta, çeşitli toplantılara konuşmacı olarak katılmaktadır. Pek çok kez yerel ve ulusal medyada konuk olarak yer almıştır.

Ericksonian Hipnoterapi Yaklaşımı üzerine eğitimlerini, Yeditepe Üniversitesi, Erickson Institute of Istanbul’un kurucusu Tamer Dövücü’den ve konunun dünyadaki en büyük otoritesi kabul edilen Dr Jeffrey ZEIG’den almıştır.

Kuruluşundan beri Yeditepe Üniversitesi Erickson Institute of Istanbul bünyesinde eğitimci olarak yer almaktadır.