Jeffrey K.Zeig

Dr. Jeffrey K.Zeig hakkında;

Dr.Jeffrey K.Zeig, Milton H. Erickson Vakfı kurucusu ve yöneticisidir. Ericksonian psikoterapi, hipnoz, kısa terapi (Brief   Therapy) ve eklektik terapi alanında 5 monograf,18 kitaba yazar ve editör olarak imza atmıştır.Çalışmalarını konu alan 2 kitap yayınlanmıştır.Kitapları 9 ayrı dile çevrilmiştir.

Dr.Zeig, kısa terapi ve psikoterapinin evrimi konferanslarının mimarıdır. Hipnoz ve Psikoterapiye Ericksonian Yaklaşım konulu 6 uluslar arası kongre düzenlemiştir. Dr.Zeig, Amerikan Psikoloji derneği editoryal kurul üyesi, Amerikan Klinik Hipnoz Derneği konsültanı ve üyesi, Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği yöneticileri arasýnda yer almaktadır.

Jeffrey K. Zeig, Erickson Vakfına bağlı dünyadaki 120’den fazla enstitüden biri olan “Erickson Instıtute of Istanbul’un düzenlediği eğitimlerden orta ve ileri düzey eğitimlere, supervizyonlara kimi zaman katılmakta ve bu tarihler kesinleştiğinde duyurulmaktadır.

Dr. Zeig’ in enstitümüzün açılışı ile ilgili görüşleri: “Türkiye’de ilk kez bir Erickson Entitüsü’nün açılması kıvanç verici bir gelişmedir. Tamer Dövücü ve onun üniversitesindeki mesai arkadaşlarını  Erickson Felsefesini Türkiye’ye getirme konusundaki çabalarından dolayı kutluyorum. Onların bu hoş çabalarını desteklemekten memnun olduğumu belirtiyorum. Şimdi sıra Milton Erickson’un dünyasına girme zamanıdır. Bu dünya hem meslekten olmayan insanlar hem de klinik uzmanlar tarafından kıymeti bilinen parlak pratik fikirlerle teçhiz edilmiştir. Belki bazıları bunu Tasavvuf geleneğinde bulunan bilgeliğin çağa uyan bir yönü olarak bile düşünebilirler.”